Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium

  • Advent
    Advent

Gratulálunk az év Matolcsy díjas tanulójának Vatulik Rékának!


Vatulik Réka Réka minden évben az osztály legjobb tanulójaként zárta a tanévet. A 9. évfolyamon jeles, 10. és 11. év végén, illetve 12.-ben is kitűnő bizonyítványt kapott, és minden alkalommal
számos dicséretet is szerzett. Réka megbízható, szerény, kötelességtudó, barátságos egyéniség, akire mindig lehet számítani. A tanuláshoz, osztálytársaihoz való hozzáállása példaértékű. Az iskolai teendői mellett rengeteg energiát fektet a sportba, többször képviselte iskolánkat a diákolimpián. Az elmúlt években számos eredményt ért el, s idén is – a rengeteg tanulás mellett – komolyan készül a májusi diákolimpiára. Emellett 2019-ben az Országos Nyelvi Versenyen 10. helyezést ért el németből, továbbá ugyanebben az évben a Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulóján tagja volt a 10. helyezést elért csapatnak.

Hatalmas siker! Gratulálunk biológus tanulóinknak és felkészítőjüknek!

2021 International Biology Olympiad (Portugália):

A Magyarországot képviselő csapat tagja: 

Szekér Máté Márk 12.A

póttag, 6. helyezett: Szikra Botond 12.A

a válogatón 14. helyezett: Esküdt Zsombor 12.A

Felkészítő tanáruk: Kertészné Bagi Beatrix

Gratulálunk!

NÉGY MEGYE – FEJÉR LIPÓT MATEMATIKAVERSENY ÖSSZESÍTETT EREDMÉNYE

 NÉGY MEGYE – FEJÉR LIPÓT MATEMATIKAVERSENY ÖSSZESÍTETT EREDMÉNYE:

  1. hely – Baranya megye
    2. hely – Somogy megye (Mindkét évfolyamon gimnáziumunk6-6 diákja alkotta Somogy megye válogatottját a megyei versenyen elért eredményeik alapján)
    3. hely – Zala megye
    4. hely – Tolna megye

Csapat

11. évfolyam

12.évfolyam

összes

Baranya

192 pont

237 pont

429 pont

Somogy

271 pont

144 pont

415 pont

Zala

198 pont

215 pont

413 pont

Tolna

170 pont

189 pont

359 pont

Évfolyamonkénti eredmények:

11.évfolyam

Somogy

271 pont

I.helyezés

Zala

198pont

II.helyezés

Baranya

192 pont

III.helyezés

Tolna

170 pont

IV.helyezés

12.évfolyam

Baranya

237 pont

I.helyezés

Zala

215pont

II.helyezés

Tolna

189 pont

III.helyezés

Somogy

144 pont

IV.helyezés

Díjazott helyezéseket elért tanulók:

helyezés

név

felkészítő tanárok

1-2.

Tóth Bálint 11.a

Ruffné Szakály Zsuzsanna, Tóthné Berzsán Gabriella

1-2

Fogarasi András 11.a

Ruffné Szakály Zsuzsanna, Tóthné Berzsán Gabriella

4

Kovács Zsófia 11.a

Ruffné Szakály Zsuzsanna, Tóthné Berzsán Gabriella

5

Jóföldi Eszter 11.a

Ruffné Szakály Zsuzsanna, Tóthné Berzsán Gabriella

6

Tóth Dominik József11.a

Ruffné Szakály Zsuzsanna, Tóthné Berzsán Gabriella

7.

Papp Zsombor 12.f

Trembeczki Csaba

Gratulálunk a versenyzőinknek és felkészítőiknek!

Legfrissebb versenyeredményeink, gratulálunk a diákjainknak

Arany Dániel Matematikaverseny: 
Szabó Viktória 9.F országos döntőbe jutott Tanár: Ruffné Szakály Zsuzsanna
 
Oláh György Kémiaverseny Országos döntő: 
 
Szekér Máté 12.A 3. hely Tanár: Kertészné Bagi Beatrix
Szikra Botond 12. A 6. hely Tanár: Kertészné Bagi Beatrix
Bőhm Krisztina 12.A 7. hely Tanár: Kertészné Bagi Beatrix
Horváth Lilla döntőbe jutott Tanár: Kertész Róbert
 
IBO (Biológia Diákolimpia) Válogatóverseny 2.fordulóba jutott:
 
Szekér Máté, Szikra Botond, Esküdt Zsombor 12.A Kertészné Bagi Beatrix
 
ECL Nyelvi Verseny döntőjében elért eredmények:
 
Angol C1 kategória:
Őszi Nóra 9.A 1. hely Kelemenné Gerbovics Szilvia
Juhász Hanna 9.C 5. hely Kelemenné Gerbovics Szilvia
Szíjártó Zsófia Lea 10.C 6. hely Imre Krisztina, Lévai Iván
Őszi Janka 9.D 8. hely Dr. Csukáné Dr. Sós Andrea
Angol B2 kategória:
Balogh Boglárka 12.D 2. hely Kelemenné Gerbovics Szilvia
Vörös Alexandra 12.D 7. hely Kelemenné Gerbovics Szilvia
Német B2 kategória:
Kovács Péter 10.F 6. hely Dóri Katalin

Újabb versenyeredményeink, gratulálunk!

Barcsi Országos Angol Verseny döntőjébe jutott 
Szijártó Zsófia Lea 10.C Tanárok: Imre Krisztina, Lévai iván

ECL Országos Nyelvi Verseny

Országos döntőbe jutottak

Angol Nyelv B2

Balogh Boglárka 12.D

Vörös Alexandra Petra 12.D

Tanár: Kelemenné Gerbovits Szilvia

Angol Nyelv C1

Juhász Hanna 9.C

Őszi Nóra 9. A

Tanár: Kelemenné Gerbovits Szilvia

Őszi Janka 9.D

Tanár: Dr. Csukáné Dr. Sós Andrea

Szijártó Zsófia Lea 10.C

Tanárok: Imre Krisztina, Lévai Iván

Német Nyelv B2

Kovács Péter 10.F

Tanár: Dóri Katalin

Gratulálunk a Fodor József Országos Biológiaverseny helyezettjeinek és felkészítő tanáraiknak!

10. évfolyam

Tilesch Márton 10. A 3. hely, tanár:    Dr. Miklós Endréné

Petrovics Panna Zsófia 10.A 11. hely, tanár:    Dr. Miklós Endréné

 Fuisz Soma 10. A 17. hely, tanár:    Dr.Miklós Endréné

 Kovács Kendra 10.A 17. hely, tanár:    Dr. Miklós Endréné

11. évfolyam

Horváth Lilla 11. A 1. hely, tanár:    Kertész Róbert

 Mosoni Konrád 11. A 13. hely, tanár:    Kertész Róbert

Vida Rebeka Julianna 11.A 16. hely, tanár:    Kertész Róbert

12. évfolyam

Szikra Botond 12.A 1. hely, tanár:    Kertészné Bagi Beatrix

Szekér Máté 12. A 3. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Csete Lilla 12.A 6 .hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Tóth Leonetta 12.A 7. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Esküdt Zsombor 12.A 8. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Bőhm Krisztina 12.A 9. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Gilincsek Dalma 12.A 11. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Czurkó Kata 12.A 12. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

Hanga Sára 12.A 14. hely, tanár:     Kertészné Bagi Beatrix

 László Lilla 12. A 17. hely, tanár:      Kertészné Bagi Beatrix

Somssich-Táncsics Baráti Kör

A Somssich-Táncsics Baráti Kör Egyesület felhívása megtekinthető itt.

Fenntartó

Kaposvári Tankerületi Központ

7400 Kaposvár, Szántó utca 5.
Telefon: +36 (82) 795-225
E-mail: kaposvar@kk.gov.hu

Kapcsolat

7400 Kaposvár, Bajcsy-Zsilinszky u. 17
Telefon: +36(82)512128
OM azonosító: 034141;   
e-mail: iskola@tancsics.hu
További adatok

Intézményvezetői Pályázat

A pályázat megtekinthető a Dokumentumtár/Intézményvezetői Pályázat menüpont alatt, valamint a http://kk.gov.hu/intezmenyvezetoi-palyazatok-2020- oldalon.